فلسفه و ادله استقرار شركت‌هاي خدمات پشتيبان فناوري در پارك علم و فناوری آذربایجان غربی:

واحد‌هاي فناور براي دست يافتن به موفقيت نياز به افزايش ارزش افزوده محصول خود دارند كه اين امر مستلزم بستر سازي و آماده سازي شرايط محيطي مي باشد. لذا جهت بهبود شرايط جانبي جهت افزايش ارزش افزوده هر محصول لازم است تا واحدهايپشتيبان فناوري در كنار واحد‌هاي فناور مستقر باشند تا با ايجاد شرايط مساعد رفاهي و خدماتي بتوانند هر چه بيشتر و بهتر در به موفقيت رساندن واحدهاي فناور سهيم باشند.

نكته مهم در اين امر اين است كه مدت زمان جلب رضايت مشتريان براي واحدهاي پشتيبان فناوري كم و نهايتاً در دوران ارائه خدمات مي‌باشد لذا داشتن برنامه‌اي مدون جهت به راه اندازي و استقرار در پارك ضروري مي باشد.

یکی از اهداف کلیدی در پارک‌های علم و فناوری ایجاد بستر مناسب در راستای حمایت از فناوری‌های نوین در جهت کاهش ریسک راه‌اندازی و بالابردن ضریب موفقیت موسسات/ واحدها و هسته های فناور و تقویت نقش مثبت آنان در کارآفرینی می‌باشد. که در همین راستا ارائه خدماتی از قبیل، خدمات مشاوره‌ای( حقوقی، فنی، بازاریابی)، خدمات عمومی، اینترنت و امکان استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه ها و…. به فناوران ارائه می گردد.

واحد هاي مستقر در پارك مي‌توانند از جمله واحد‌هاي فناور و يا واحدهای پشتيبان فناوری باشند .

واحدهاي فناور با توجه به اساسنامه و یا سایر اسناد قانونی در زمینه تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای، طراحی مهندسی، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد، انتقال فنـاوری، ارائه خدمات تخصصی و تجاری کردن نتایج تحقیقات فعالیت داشته و شامل موسسات خصوصی ، هسته‌های فناور و یا واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و یا مرکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه‌ها یا دستگاه‌های اجرایی هستند. این تعریف با رعایت مقررات مربوط شامل شرکتهای خارجی نیز می‌گردد.

واحدهاي پشتيبان فناوري شامل واحدهاي خدماتي، مشاوره‌اي و آموزشي مي‌باشند.

واحدهای خدماتی:

واحدهایی هستند که در زمینه خدمات رسانی به سایر واحدهای مستقر و در راستای ارتقاء سطح کیفی و کمی محصولات تولیدی و یا رفاه بیشتر واحدهای فناور عمل می کنند. زمینه کاری این واحدها می تواند فنی مهندسی و یا آزمایشگاهی و کارگاهی و در زمینه اولویت های پذیرش پارک باشد.

واحدهای مشاوره‌ای :

واحدهای مشاوره‌ای، به واحدهای مشاوره مدیریت توسعه کارآفرینی اطلاق می شود که قادر باشند خدمات مشاوره ای در زمینه‌های حقوقی، اجرایی – عملیاتی، بازاریابی و فروش، مالی و سرمایه گذاری، اطلاع رسانی، خدمات کسب و کار، آموزش کسب وکار، کاریابی، تهیه طرحهای اشتغالزایی و نظایر آن را با اولویت سطوح استانی ، کشوری و بین المللی ارائه  نمایند.

واحدهای آموزشی :

واحدهایی هستندکه در زمینه آموزش و در رابطه با موضوعات مختلف فعالیت دارند این واحدها با ارائه برنامه‌کاری مدون می توانند زیر مجموعه پارک قرار گیرند.

شاخص های واحد های پشتیبان فناوری :

  • ارائه خدمات مهندسی با ارزش افزوده بالا به صنایع و سازمانها.
  • بکار گیری نیروهای متبحر و متخصص در زمینه کاری ارائه شده.
  • ارائه برنامه مدون در بازه زمانی مشخص.

برای دریافت کاربرگ درخواست شرکت‌های خدمات پشتیبان جهت استقرار در پارک اینجا کلیک کنید.

معرفی واحدهای خدمات پشتیبان فناوری مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی:

  • موسسه خدمات حسابداری، مالی و مالیاتی سام سایار آتیه سیستم

شرکت سام سایار آتیه سیستم در حوزه انجام کلیه مشاوره مالی، مالیاتی و اقتصادی، تهیه و تنظیم انواع اظهار نامه‌های مالیاتی، فروش و نصب و ارائه خدمات پشتیبان سیستم‌های حسابداری، ممیزی اسناد حسابداری، تهیه و تنظیم اظهارنامه ارزش افزوده و گزارش عملکردهای مالی فعالیت می‌نماید.

آدرس: ارومیه خیابان کاشانی نبش کوی شهید طاووسی (کوی کیوان سابق) پلاک ۹۱ طبقه دوم واحد ۶

شماره تماس: ۰۴۴۳۴۸۴۱۰۳

شماره همراه: ۰۹۱۴۴۷۴۴۴۰۹

  • موسسه خدماتی افق پژوهش نیکان

شرکت افق پژوهش نیکان به عنوان یک شرکت فعال در زمینه مشاوره ثبت اختراع و خرید و فروش، ثبت برند، ثبت طرح صنعتی و مالکیت فکری می‌باشد که برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در این راستا نیز تلاش می‌کند.

آدرس: ارومیه، خیابان دانش ۱، مجتمع الماس غرب، طبقه ۷، واحد ۷۰۱

تلفکس: ۳۲۲۵۱۵۹۴- ۰۴۴

پست الکترونیکی: info@ofoghnikan.com

وبسایت: www.ofoghnikan.com

  • موسسه خدماتی کیان عهد سراج

موسسه خدماتی سراج در حوزه ثبت انواع شرکت ایرانی و خارجی، ثبت برند و علامت تجاری و ثبت طرح صنعتی فعالیت می‌نماید.

آدرس: ارومیه، خیابان دانشکده، اول خیابان منصور افشار، مجتمع تجاری مهر، واحد ۲۳

تلفن:۰۹۱۴۳۴۰۳۶۱۰

پست الکترونیکی: a.jalilzade@gmail.com

وبسایت: www.sabteseraj.ir